COVID opatrenia

Účasť na zápasoch HC Košice je usmerňovaná vyhláškami Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky. Aktuálne je to vyhláška >>

Zápasy môžu prebiehať v 3 režimoch:

• Bez obmedzení.
  • V režime OTP (vstup pre očkovaných, testovaných a tých, čo prekonali COVID).
  • V režime KZ (vstup len pre zaočkovaných).

HC Košice vždy oznámi, v akom režime budú najbližšie zápasy prebiehať.

Návštevníci zápasu sú povinní dodržať opatrenia a povinnosti spojené s daným režimom. Pri nesplnení podmienok pre daný zápas klub nie je povinný návštevníkovi vstupné vrátiť.

Popisy režimov:

Režim OTP:

Podľa aktuálneho COVID automatu a aktualizovanej vyhlášky ohľadom hromadných podujatí (č. 241/2021 z 12.8.2021), bude zápas s kapacitou 25% a vstup bude umožnený pre OTP divákov.

Návštevník je povinný mať prekryté horné dýchacie cesty rúškom. Inak platia štandardné hygienické opatrenia. Pred vstupom na štadión budú prebiehať kontroly:

Deti do 12 rokov v akomkoľvek modeli nepotrebujú ani test ani očkovanie a v prípade potreby sa preukazuje dokladom, ktorý vie určiť vek osoby(kartička poistenca, pas).

Predzápasové kontroly:

Kontrola jedného dokladu uvedeného nižšie spolu s dokladom totožnosti:

• a) COVID pass v elektronickej forme alebo v papierovej forme
  • b) negatívny výsledok RT-PCR alebo LAMP testu na COVID-19 nie starší ako 72 hodín alebo AG testu nie starší ako 48 hodín
  • c) potvrdenie o prekonaní ochorenia COVID-19 v období pred nie viac ako 180 dňami

Bezpečnostná prehliadka a následne vstup cez turnikety na štadión:

V prípade, že usporiadateľská služba na štadióne neumožní osobe vstup na štadión z dôvodu, že osoba sa nebude vedieť preukázať minimálne jednou z vyššie uvedených podmienok režimu OTP, organizátor nie je povinný vrátiť tejto osobe  finančné prostriedky za zakúpenú vstupenku.

Režim KZ:

PODMIENKOU VSTUPU NA TOTO ŠPORTOVÉ PODUJATIE JE PLNÉ ZAOČKOVANIE, KTORÝM JE DIVÁK POVINNÝ SA PREUKÁZAŤ PRED VSTUPOM SPOLU S PREUKAZOM TOTOŽNOSTI.

Pre potvrdenie o očkovaní platia nasledovné lehoty zaočkovanosti:

• najmenej 14 dní a najviac 12 mesiacov po aplikácii druhej dávky očkovacej látky s dvojdávkovou schémou,
  • najmenej 21 dní a najviac 12 mesiacov po aplikácii prvej dávky očkovacej látky s jednodávkovou schémou,
  • najmenej 14 dní a najviac 12 mesiacov po aplikácii prvej dávky očkovacej látky, ak bola prvá dávka očkovania podaná v intervale do 180 dní od prekonania COVID-19.

Potrebné potvrdenia spolu s platným dokladom totožnosti budú kontrolované usporiadateľskou službou pred vstupom na zimný štadión. V prípade nepreukázania sa požadovaným potvrdením majiteľ vstupenky nebude mať umožnený vstup na podujatie a nemá nárok na vrátenie ceny za vstupenku.

Vzhľadom na kontroly pred zápasom odporúčame všetkým návštevníkom, aby sa na štadión dostavili s dostatočnou časovou rezervou.